Serwis studencki

Serwis studencki -

Koncert Ólafura Arnaldsa

Olafur Arnalds

[informacja prasowa]

Ólafur Arnalds – ulubieniec Sigur Ros ponownie we Wrocławiu! Koncert już 21 marca.
Po świetnie przyjętym koncercie w 2010 roku, City Sounds ma przyjemność zaprosić na występ islandzkiego artysty Ólafura Arnaldsa. Ulubieniec Sigur Ros pojawi się 21  marca w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu. Islandczyk zaprezentuje się fanom muzyki alternatywnej w programie będącym połączeniem klasycznych aranżacjami z delikatną elektroniką.

Koncerty Olafura są zawsze owacyjnie witane a ostatni album artysty zyskał doskonałe recenzje w tak prestiżowych magazynach i portalach jak Uncut, Clash, Dazed & Confused, Paste, Pitchfork czy Drowned In Sound.

Ólafur Arnaldsur to islandzki multiinstrumentalista. Tworzy świat delikatnych kompozycji symfonicznych, łącząc w niezwykły sposób brzmienie smyczków. Sam mówi o tym w ten sposób: „Scena klasyczna wydaje się zamknięta dla ludzi, którzy nie studiowali muzyki przez całe swoje życie. Chciałbym wnieść mój klasyczny wpływ w życie ludzi, którzy zazwyczaj nie słuchają tego rodzaju muzyki – otworzyć ich umysły. Zwłaszcza ludzi młodych, którzy zdają się stanowić najliczniejszą grupę wśród mojej publiczności”.

Polscy fani mieli okazję przeżyć to w 2008 roku, gdy Arnalds wystąpił jako support przed koncertem Sigur Rós w Warszawie. Prezentował wtedy materiał z EPki „Variations of Static” (2008). Rok wcześniej wydał swój debiutancki album „Eulogy for Evolution”, który zyskał duże uznanie wśród krytyków. Po klasycznym debiucie, na „Variations of Static” pojawiły się już elektroniczne trzaski i odgłosy maszyn. W 2010 roku Ólafur wydał swój kolejny album – „…and they have escaped the weight of darkness”.

Ólafur Arnaldsur koncert plakat
CITY SOUNDS PREZENTUJE: ÓLAFUR ARNALDS
21/03/12  godz.20.00
C.S.Impart/ul.Mazowiecka 17 Wrocław

bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca
Sprzedaż: http://citysounds.biletin.pl/ , www.ticketpro.pl/
Więcej informacji o City Sounds:
www.citysounds.pl
facebook.com/citysoundspl

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.