Jeśli szukasz miejsca do osiedlenia się, zwróć uwagę na Wrocław. Stolica Dolnego Śląska to miasto atrakcyjne pod wieloma względami – kusi zarówno historią, życiem kulturalnym oraz rozrywkowym, malowniczym wyglądam, korzystnym położeniem, jak i prężnym rozwojem pod względem biznesowym.

Najbardziej oczywista odpowiedź dla osób szukających dużego miasta, w którym można dobrze zarobić i wygodnie żyć, to Warszawa. Często jest to niestety błąd, ponieważ stolicę można uznać za przeludnioną, co wiąże się z występowaniem szeregu problemów obniżających jakość życia. Z tego względu warto zwrócić uwagę na mniejsze ośrodki, które nadal oferują wszystko to, co niesie ze sobą życie w dużym mieście, a jednocześnie są trochę bardziej kameralne.

Wśród takich miast znajduje się właśnie Wrocław. Nawet jeśli nigdy tam nie byłeś, na pewno kojarzysz z telewizyjnych transmisji wrocławski rynek. To miejsce, gdzie życie tętni praktycznie 24 godziny na dobę. Jest to serce imponującej, świetnie zachowanej starówki. Jednak ta historyczna zabudowa to nie jedyna wielka atrakcja Wrocławia. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale to miasto jest bardzo malowniczo położone – znajduje się tu sto mostów i kilkadziesiąt kładek! To dlatego Wrocław bywa nazywany Wenecją północy.

Ulokowanie ośrodka na rzeką pozwoliło też zachować w nim mnóstwo terenów zielonych. Wzdłuż Odry znajdziesz wiele miejsc do odpoczynku i wyciszenia. Dotrzeć do nich możesz albo sprawnie działającą komunikacją publiczną, albo rowerem. Stolica Dolnego Śląska posiada bardzo rozbudowaną i wciąż się powiększającą sieć ścieżek rowerowych. Do tego położona jest na płaskim terenie, dzięki czemu rekreacyjna jazda jednośladem to czysta przyjemność.

Wiadomo jednak, że nie samymi przyjemnościami człowiek żyje. Lecz i tutaj Wrocław nie zawodzi – jest prężnym ośrodkiem akademickim oraz biznesowym. Rozwija się tu wiele podmiotów związanych z nowoczesnymi technologiami. Rynek pracy jest bardzo duży, a wynagrodzenia konkurencyjne, między innymi z powodu obecności międzynarodowych korporacji. Do tego Wrocław jest bardzo dobrze skomunikowany z sąsiednimi krajami – zarówno z Czechami, jak i z Niemcami.

Z powyższych względów stolica Dolnego Śląska jest atrakcyjnym miejscem do życia i warto brać ją pod uwagę, jeśli planuje się przeprowadzkę do miasta. Oczywiście tak samo tu, jak i w całej Polsce, wciąż drożeją mieszkania oraz domy na sprzedaż. Wrocław nie jest tu wyjątkiem, jednak oferuje też wiele, w tym dobrze płatne stanowiska pracy, więc koniec końców taka decyzja może się opłacać.

Zobacz nasze ogłoszenia

Ostrów Tumski Wrocław
Panorama wrocławia