Stolica województwa dolnośląskiego to dynamicznie rozwijający się ośrodek biznesowy, z silną i perspektywiczną gospodarką. Miasto dostrzegane jest nawet na arenie międzynarodowej, zajmując wysokie miejsca w rankingach najlepszych lokalizacji dla biznesu. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto zainteresować się Wrocławiem, jeśli planuje się otworzenie firmy.

Region Dolnego Śląska od wielu lat notuje bardzo wysoki wzrost. PKB per capita jest tutaj wyższe niż w pozostałych regionach kraju, a Wrocławia, jako stolicy województwa, dotyczy to szczególnie. Miasto to już od dawna ma ambicję bycia technologicznego zagłębia Polski. Ostatnio pod tym względem musi konkurować także z innymi ośrodkami, chociażby z Trójmiastem, ale nadal perspektywy są obiecujące.

Wrocław jest dobrym miejscem dla biznesu z kilku powodów:

  1. Działa tu wiele międzynarodowych korporacji oraz firm krajowych, w tym z sektora IT oraz nowoczesnych technologii. Tworzy to gospodarczy ekosystem, w którym łatwiej będzie zaistnieć podmiotom działającym w tej branży.
  2. Dużo firm technologicznych oraz odpowiednio sprofilowana edukacja na lokalnych uczelniach wyższych sprawiają, że na wrocławskim rynku pracy jest mnóstwo profesjonalistów. Jeżeli potrzebujesz fachowców od nowoczesnych technologii, tutaj na pewno ich znajdziesz.
  3. Chłonny rynek lokalny, co wynika z samej wielkości miasta, ale też z dużej liczby turystów oraz studentów. Do tego dochodzą dobrze sytuowani pracownicy dużych korporacji. Z tego względu Wrocaław to również dobre miejsce dla biznesu związanego z detalicznymi usługami lub handlem.
  4. Świetne skomunikowanie – mamy tu na myśli zarówno sieć połączeń z głównymi miastami w Polsce, jak też z sąsiednimi Niemcami i Czechami. To działającym tu firmom ułatwia nawiązywanie międzynarodowych stosunków.

Warto zauważyć, że atrakcyjność Wrocławia dla biznesu wynika nie tylko z sytuacji obecnej, ale też z tego, iż miasto jest bardzo perspektywicznie. Wciąż dynamicznie się rozwija i, zgodnie z wszystkimi prognozami, rozwój ten nie ulegnie spowolnieniu.

Zobacz nasze ogłoszenia

Ostrów Tumski Wrocław
Panorama wrocławia