Wrocław to stolica Dolnego Śląska. Według danych z roku 2019 miasto liczyło sobie wtedy ponad 600 tysięcy mieszkańców, ale wciąż się rozwija i przyciąga coraz więcej osób. Atuty tego miejsca są bardzo wszechstronne: Wrocław jest atrakcyjny nie tylko ze względu na tradycje, ale też nowoczesność.

Niektórzy nazywają Wrocław “Wenecją północy”. Wynika to z tego, że znajduje się tu ponad 100 mostów, które splatają w jedną całość 20 wysp. Miasto może się pochwalić ładną, nastrojową i dużą starówką, a jednocześnie jest bardzo nowoczesnym ośrodkiem, z prężnie rozwijającym się biznesem oraz środkami akademickimi. Tętni też życiem kulturalnym.

Z powyższego nie trudno wywnioskować, że Wrocław jest atrakcyjny dla tych, którzy szukają wszystkich atutów dużego miasta. Jest czwarty pod względem wielkości w Polsce. Nie sprawia to jednak, iż jest ogromnym molochem. Mimo tego, że stolica Dolnego Śląska oferuje wszystkie wielkomiejskie atrakcje, nadal ma nieco bardziej kameralny charakter niż Warszawa czy Trójmiasto.

Jednym z atutów Wrocławia jest jego położenie. Jest bardzo dobrze skomunikowany nie tylko z resztą Polski, ale też naszymi zagranicznymi sąsiadami. Mieszkając we Wrocławiu, bez problemu odbędziesz szybką, weekendową wycieczkę do Niemiec lub Czech.

Jeśli już mówimy o transporcie, to Wrocław jest również bardzo dobrze skomunikowany wewnętrznie. Znajdziesz tam nie tylko autobusy i tramwaje, ale nawet jeden odcinek kolejki linowej. To raczej atrakcja turystyczna, niż coś praktycznego, ale pokazuje, iż Wrocław jest ciekawym miastem. Także warta odnotowania jest bardzo duża sieć ścieżek rowerowych, co w połączeniu z ogólnym urokiem miasta daje okazję do codziennych wycieczek. Chociażby po to, aby odwiedzić którąś z licznych, niebanalnych restauracji, mających siedzibę w tym mieście.

Jak są wyceniane tu mieszkania na sprzedaż? Wrocław w ostatnich latach odnotował bardzo dynamiczne wzrosty, podobnie jak to się działo praktycznie w całej Polsce. Nadal jednak można je zazwyczaj kupić taniej niż w pozostałych głównych ośrodkach naszego kraju. Warto to rozważyć, ponieważ pracy jest tu mnóstwo, także dla osób z technicznym wykształceniem, celujących w wyższe stanowiska, zapewniające lepsze zarobki.

Zobacz nasze ogłoszenia

Ostrów Tumski Wrocław
Panorama wrocławia