Jakie są najbardziej perspektywiczne lokalizacje we Wrocławiu?

Jakie są najbardziej perspektywiczne lokalizacje we Wrocławiu?

Przygotowując się do zakupu mieszkania, najpierw trzeba określić cechy, jakie powinna mieć nieruchomość. Jednym z najważniejszych kryteriów przy zakupie, oprócz metrażu, jest także lokalizacja. Jakie lokalizacje warto wziąć pod uwagę kupując mieszkanie we Wrocławiu?

Przeglądając portale z ogłoszeniami o nieruchomościach, zwykle określamy najważniejsze dla nas kryteria, aby zawęzić wyniki wyszukiwania, do tych mieszkań, które najlepiej spełniają nasze oczekiwania. Jednym z najważniejszych aspektów jest lokalizacja, której wybór zależy od sytuacji rodzinnej, wieku, trybu życia, a także tego, czy w mieszkaniu planujemy mieszkać sami, czy przeznaczyć je na wynajem.

We Wrocławiu, podobnie jak w innych większych miastach, kluczową kwestią przy wyborze lokalizacji nieruchomości jest jej przeznaczenie. Planując zakup mieszkania pod wynajem, najlepiej będzie szukać go w centrum miasta. Jeśli w mieszkaniu zamierzamy żyć na co dzień, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest dla nas ważne – bliskość centrum, krótki dojazd do pracy, a może możliwość ucieczki od zgiełku miasta i bliskość natury? Jeszcze jednym aspektem, który może decydować o wyborze danej lokalizacji, jest perspektywa wzrostu wartości nieruchomości w kolejnych latach.

Kupując mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska na własne potrzeby, warto rozważyć takie dzielnice jak Krzyki, Klecina, Biskupin, Fabryczna, a także Stare Miasto. Krzyki oferują możliwość kontaktu z naturą, gdyż znajduje się tu Park Południowy uznawany za jeden z najpiękniejszych w mieście, a także Park Andersa. Dużym atutem jest Aquapark, a w dodatku dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta. Klecina będzie z kolei doskonałym miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju. Tereny zielone, rozbudowana infrastruktura, dobra komunikacja sprawiają, że dzielnica ta będzie odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Osiedle Biskupin charakteryzuje się świetną lokalizacją oraz licznymi atrakcjami jak np. Wrocławska Fontanna Multimedialna, Park Biskupiński, ZOO, Ogród Japoński, Park Szczytnicki oraz Pola Marsowe.

Poszukując ciszy i spokoju, warto zainteresować się osiedlem Fabryczna, które oddalone od centrum, oferuje wiele terenów zielonych. Jednocześnie mieszkańcy mają tu dostęp do centrów handlowych, sklepów oraz Stadionu Miejskiego. Dla tych, którzy lubią zabytkowe kamienice oraz chcą być w centrum wydarzeń i życia towarzyskiego Wrocławia, doskonałe będzie Stare Miasto. Jest to architektoniczna wizytówka miasta i jedna z najlepszych lokalizacji.

Stare Miasto będzie również odpowiednim wyborem, jeśli mieszkanie chcemy przeznaczyć na wynajem i nastawiamy się, że naszą grupą docelową będą studenci. Przyjeżdżający do Wrocławia młodzi ludzie chętnie wybierają mieszkania zlokalizowane niedaleko uczelni. Dodatkowo do centrum przyciągają liczne kluby, puby i bary, które zapewniają intensywne życie towarzyskie. Bliskość centrum oraz dobrą komunikację z resztą Wrocławia zapewnia także Plac Grunwaldzki oraz Nadodrze. Z kolei młode małżeństwa lub rodziny z dziećmi często poszukują mieszkań do wynajęcia na Psim Polu, gdzie znajdują się liczne place zabaw i tereny zielone, ale powstaje także coraz więcej placówek edukacyjnych. Dobry jest tu też dostęp do opieki medycznej.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone