Gdzie zamieszkać pod Wrocławiem?

Gdzie zamieszkać pod Wrocławiem?

Wrocław to prężnie rozwijające się miasto z dużym rynkiem pracy. Jeśli dodamy do tego dobre uczelnie i nowoczesną infrastrukturę nie dziwi, że tak wiele osób decyduje się żyć właśnie tu. Wraz z poszerzaniem się granic miasta rosną też jego peryferia i przedmieścia. Rodziny z dziećmi coraz częściej myślą o zamieszkaniu z dala od zgiełku centrum nawet kosztem dłuższych dojazdów do pracy. Nabiera to jeszcze większego sensu dla osób pracujących w modelu hybrydowym. Sprawdźmy które miejscowości pod Wrocławiem mogą być wygodnym miejscem do życia.

Smolec czyli cisza i mnóstwo zieleni w sąsiedztwie miasta

Smolec to niewielka wieś, która liczy tylko 4,5 tysiąca mieszkańców. Leży niecałe 30 kilometrów od stolicy Dolnego Śląska, przez co coraz więcej osób myśli o osiedleniu się właśnie tu. Smolec zapewnia podstawową infrastrukturę, znajdziemy tu centrum sportowe i mnóstwo zieleni. Cisza i bezpieczeństwo sprawiają, że domy w Smolcu rodziny z dziećmi czy seniorzy. Spora część mieszkańców na co dzień pracuje we Wrocławiu, dojazd do centrum zajmuje im średnio pół godziny. Do wygodnego funkcjonowania w ten sposób niezbędny jest jednak samochód. Na miejscu nie ma też szkoły ani przedszkola. W tej sytuacji starsze dzieci rodzice muszą wozić do miasta.

Kąty Wrocławskie ciekawe miasteczko tuż przy metropolii

Wybór tej miejscowości z pewnością będzie odpowiadał tym którzy potrzebują w bliskim sąsiedztwie infrastruktury miejskiej. Kąty łączą w sobie ciszę i spokój mniejszej miejscowości z wygodą, jaką daje mała odległość od metropolii. Mieszkając tu mamy blisko do lotniska, a dojazd do centrum dzięki kilku alternatywnym trasom jest szybki i wygodny. W Kątach Wrocławskich znajdziemy szkoły, przedszkola i żłobki, dzięki czemu wyjątkowo wygodnie żyje się tu rodzinom. Sporym plusem tej okolicy są ceny nieruchomości. Dom w Kątach Wrocławskich o wysokim standardzie można kupić tu taniej niż na obrzeżach Wrocławia.

Kobierzyce – modne miejsce do życia pod Wrocławiem

Kobierzyce to niewielka miejscowość pod Wrocławiem, która jeszcze niedawno nie cieszyła się zbytnią popularnością wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. W ostatnich latach to jednak tu przeprowadzono kilka nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych. Dzięki temu w Kobierzycach można dziś mieszkać wygodnie i nowocześnie. Szybki dojazd do centrum Wrocławia i wciąż rozwijająca się infrastruktura sprawiają, że domy w Kobierzycach kupują osoby zmęczone ścisłym centrum dużego miasta. Kobierzyce to obecnie modna lokalizacja, w której za lokum wciąż płaci się mniej niż we Wrocławiu.

Siechnice kuszą dogodną lokalizacją

Siechnice to kolejna miejscowość położona w obrębie aglomeracji wrocławskiej. Niedalekie sąsiedztwo dużego miasta przyciąga tu coraz więcej osób. Z jednej strony marzą one spokojnym miejscu do życia, z drugiej nie chcą rezygnować z wygód dużego miasta. Siechnice zapewniają najpotrzebniejszą infrastrukturę i dają mieszkańcom kontakt z naturą dzięki rozległym i dobrze utrzymanym terenom zielonym. Co ważne znajdziemy tu szkoły i przedszkola oraz ośrodki rekreacyjne, których często brakuje w mniejszych miejscowościach pod Wrocławiem. Z tego względu domy w Siechnicach są chętnie wybierane przez osoby chcące uciec z Wrocławia, jednak mające tam centrum życiowe.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone