Powody dla których warto kupić mieszkanie we Wrocławiu

Powody dla których warto kupić mieszkanie we Wrocławiu

Wrocław należy do najlepiej rozwijających się miast w Polsce. Coraz więcej zagranicznych przedsiębiorstw, zwłaszcza z branży IT, swoje biura otwiera w stolicy Dolnego Śląska. Ponadto Wrocław chętnie odwiedzany jest przez turystów, gdyż obfituje w różnorodne atrakcje i zabytki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania właśnie tutaj. Poniżej najważniejsze powody, jakie determinują Polaków do kupienia nieruchomości we Wrocławiu.

Atrakcyjne miejsca pracy

Niskie bezrobocie we Wrocławiu wynika z bardzo rozwiniętego rynku pracy. W stolicy Dolnego Śląska otwieranych jest wiele startupów, gdyż są tu odpowiednie warunki do budowania nowej marki. Właśnie z tego względu coraz częściej o Wrocławiu mówi się jako o polskiej Dolinie Krzemowej. Ponadto zatrudnienie we Wrocławiu bez problemu znajdą farmaceuci i finansiści, gdyż swoje oddziały mają tutaj takie firmy jak McKinsey&Company Hasco-Lek, Credit Suisse oraz IBM, Google, Ryanair.

Szeroki wybór nowych mieszkań

Deweloperzy kilka lat temu zauważyli potencjał Wrocławia, dlatego chętnie realizują tu kolejne inwestycje mieszkaniowe. Największym powodzeniem cieszą się niewielkie osiedla w tańszych dzielnicach jak Krzyki, Muchobór, Maślice i Nowe Żerniki. Dzięki temu każdy kupujący ma możliwość wyboru z pośród wielu ofert, co pozwoli znaleźć to warzone mieszkanie w odpowiednim miejscu na mapie Wrocławia.

Bogate zaplecze naukowe

Każdego roku we Wrocławiu naukę rozpoczyna tysiące studentów na różnych uczelniach. Funkcje tutaj m.in. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Sztuk Teatralnych, dlatego zakup mieszkania przyda się w celach inwestycyjnych – mieszkanie w dogodnej lokalizacji, blisko kampusu bardzo łatwo będzie można wynająć.

Pełne atrakcji zielone miasto

Tętniący życiem Wrocław oferuje również dostęp do pięknej przyrody, dlatego tak dobrze mieszka się w tym mieście. Na rodzinne spacery można wybrać się do Parku Szczytnickiego, Południowego, Zachodniego czy Wschodniego. Niemal w każdym zakątku miasta znajdzie się dogodne miejsce do odpoczynku na łonie natury. Poza tym Wrocław oferuje szereg zabytków i unikatowych atrakcji jak Hala Stulecia oraz niezwykłe ZOO i Afrykarium. Natomiast na Rynku we Wrocławiu przez cały rok odbywają się różnorodne wydarzenie rozrywkowe i kulturalne.

Strategiczna lokalizacja

Wrocław położony jest blisko zachodniej dzielnicy co ułatwia podróżowanie po całej Europie, a za sprawa autostrady A2 i drogi ekspresowej S8 wygodnie można dojechać do Krakowa, Gdańska czy Warszawy. Samo miasto posiada bardzo dużą sieć połączeń komunikacji miejskiej – autobusów, pociągów podmiejskich oraz tramwajów – dzięki czemu bezproblemowe można dojechać do każdego punktu w mieście.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone