Ranking dzielnic Wrocławia

Ranking dzielnic Wrocławia

Choć w granicach Wrocławia znajduje się blisko 50 osiedli, to miasto nadal jest dzielone według klasyfikacji dzielnicowej. W stolicy Dolnego Śląska wyróżnia się ich pięć: Krzyki, Psie Pole, Fabryczna, Stare Miasto oraz Śródmieście. Każdy z rejonów ma dużo do zaoferowania, wszystkie różnią się jednak od siebie, co osobom szukającym mieszkania lub domu, pozwala na dobranie odpowiedniego miejsca zgodnie z indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami. Które dzielnice znajdują się na czele stawki i dlaczego są wybieranie chętniej niż inne ?

Krzyki – najpopularniejsza dzielnica Wrocławia

Krzyki są najbardziej popularnym obszarem na mapie Wrocławia. Dzielnica znajduje się w południowej części miasta i jej sporym atutem są tereny zielone oraz miejsca do rekreacji i odpoczynku. To właśnie tu zlokalizowany jest Park Południowy, który zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, w formie m.in. spacerów czy wycieczek rowerowych. Większość osób interesuje się osiedleniem w tej dzielnicy ze względu na dobrą jakość infrastruktury towarzyszącej oraz dostęp do komunikacji miejskiej, co pozwala na szybkie dostanie się w inne rewiry miasta. Zainteresowanie ze strony kupujących jest tak duże, że na tutejszych terenach deweloperzy budują kolejne, nowoczesne osiedla, oczywiście w otoczeniu obszarów zielonych, które są priorytetem dla rodzin z dziećmi. Mieszkania na Krzykach są bardzo rozchwytywane.

Na drugiej pozycji uplasowało się Śródmieście, które swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze singlom oraz młodym parom. Dzieje się tak za sprawą kwitnącego życia towarzyskiego, zwłaszcza wieczorową porą. To właśnie tu znajduje się spore skupisko kawiarni, barów, restauracji czy miejsc, gdzie można potańczyć. Lokalizacja dzielnicy daje również możliwość bezproblemowego i sprawnego przemieszczania się do innych rejonów na mapie Wrocławia. Niestety Śródmieście nie oferuje tylu zielonych obszarów, co choćby ww. Krzyki, jest raczej kolebką atrakcji turystycznych, miejscem służącym do odpoczynku i rozrywki.

Kolejne lokaty zajęły Stare Miasto, Fabryczna i Psie Pole. Stare Miasto to serce Wrocławia i okolica przyciągająca rzesze turystów z uwagi na swój zabytkowy charakter. Dużymi walorami tego terenu jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, bogata oferta rozrywkowa i kulturalna. Warto wspomnieć także o zaletach Fabrycznej, która jest największym skupiskiem terenów zielonych, a nieruchomości w porównaniu z innymi dzielnicami mają bardzo przystępne ceny. Życie w tym rejonie Wrocławia jest znacznie spokojniejsze niż w centrum, dlatego cieszy się on popularnością zwłaszcza wśród starszych osób.

Psie Pole cieszy się najmniejszą popularnością

Najmniej rozchwytywaną dzielnicą jest zaś Psie Pole. Ten rejon miasta jest rozległy (100 km2), a dzięki temu zróżnicowany – każdy może znaleźć coś dla siebie. Dodatkowymi atutami są spore tereny zielone i dostępność do różnorodnej infrastruktury handlowo-usługowej. Największą niedogodnością jest z kolei odległość od centrum – dojazd może zajmować nawet 40 minut. Przy wyborze miejsca do zamieszkania trzeba się jednak kierować własnym gustem i potrzebami, dlatego warto sprawdzić i rozważyć każdą opcję, bo to, co podoba się innym, niekoniecznie sprawdzi się u nas.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone